کاور استخر ( روکش استخر )

 

کاور استخر

تقریباً همه انواع پوشش های استخر به حفظ آب از زباله ها کمک می کنند و در عین حال از اتلاف آب از طریق تبخیر جلوگیری می کنند. برای انتخاب روکش مناسب، ویژگی‌هایی مانند ایمنی یا دوام را در نظر بگیرید و سپس مدلی را انتخاب کنید که بیشترین ویژگی‌ها را در لیست خواسته‌های شما در محدوده قیمت شما ارائه می‌دهد.

بهترین پوشش استخر برای ایمنی

پوشش استخر

بخشی از مالک استخر بودن، مسئولیت پذیری در زمانی است که فعالانه از استخر استفاده می کنید و زمان خارج از فصل شنا. پوشش ایمنی استخر به جلوگیری از حوادثی که ممکن است در صورت افتادن یک فرد یا حیوان به داخل استخر زمانی که روکش روی آن است، رخ دهد، کمک می کند.

پوشش های ایمنی استخر مستقیماً در توضیحات عبارت "ایمنی" را دارند، زیرا این هدف اصلی آنها است. یک پوشش ایمنی باید حداقل 485 پوند در هر منطقه 5 فوت مربعی را در حالی که روی یک استخر قرار دارد نگه دارد تا استانداردهای ایمنی تعیین شده توسط ASTM International (یا انجمن آمریکایی آزمایش و مواد) را برآورده کند. یک پوشش ایمنی مورد تایید ASTM نیز نوعی زهکشی سطحی را ارائه می دهد، خواه این به این معنی باشد که پوشش خود مقداری نفوذپذیری آب را ارائه می دهد یا وسیله دیگری برای کنترل رواناب آب دارد.

روکش استخر ایمنی نباید دارای شکاف های بزرگی باشد که در هنگام قرار گرفتن پوشش، اشیاء را در امتداد محیط محبوس کند. ناحیه محیطی همچنین باید بتواند فشار را تحمل کند تا جسمی مانند پای شخص بین استخر و پوشش لغزیده و به دام نیفتد. پوشش های ایمنی نیز باید دارای برچسب باشند تا اطلاعات ایمنی و گارانتی را در بر گیرند.

مواد تشکیل دهنده یک پوشش ایمنی معمولا مشبک یا ساختار محکم تری هستند. هر دو نوع در اطراف محیط استخر به گونه ای لنگر می زنند که پوشش آن محکم بماند. پوشش‌های ایمنی مشبک به باران یا ذوب برف اجازه می‌دهند تا روی پوشش نفوذ کند و در عین حال زباله‌های جامد را از آب استخر دور نگه می‌دارد. این همچنین گودال های بالقوه ای را که ممکن است حیات وحش یا کودکان خردسال را جذب کند، از بین می برد.

روکش استخر

روکش های توری معمولاً وزن کمتری نسبت به پوشش های جامد استخر دارند. پوشش‌های جامد اجازه عبور آب را نمی‌دهند، بنابراین ممکن است برای بارش برف یا باران شدید ایده‌آل نباشند، زیرا ممکن است گودال‌ها ایجاد شوند یا حتی پوشش را کمی پایین بیاورند. بسیاری از روکش‌های ایمنی جامد مدرن دارای قسمت‌های مشبک در اطراف محیط هستند یا به عنوان یک لوازم جانبی جداگانه، دارای پمپی هستند که آب را از پوشش می‌مکد تا با مشکل احتمالی چروک شدن مقابله کند.

پوشش های استخر خورشیدی

روکش استخر نایلونی حباب دار

 

یک پوشش استخر خورشیدی علاوه بر دور نگه داشتن زباله‌هایی مانند حشرات و برگ‌ها از آب، از انرژی خورشید برای گرم کردن آب زیر پوشش استفاده می‌کند. این امر به کاهش یا حتی حذف هزینه های انرژی مورد نیاز برای گرم کردن آب به روش های دیگر مانند پمپ حرارتی الکتریکی یا بخاری استخری گازسوز کمک می کند.

پوشش های خورشیدی همچنین به کاهش تبخیر آب و مواد شیمیایی کمک می کنند، به این معنی که در مقایسه با استفاده نکردن از چنین پوششی، به مواد شیمیایی و آب کمتری نیاز است (اگرچه سایر پوشش های غیرقابل نفوذ نیز به جلوگیری از تبخیر کمک می کنند).

همانند دیگر روکش های استخر، روکش های خورشیدی انواع مختلفی دارند، مانند پتوی خورشیدی با حباب هایی که آن را شبیه پوشش حبابی می کند. اگر پوشش در ساعات روشنایی روز در جای خود قرار داشته باشد، حباب ها از نور خورشید گرما را حفظ می کنند. در شب، حباب ها به جلوگیری از اتلاف گرما در استخر کمک می کنند. این نوع پوشش اساساً روی سطح استخر شناور می شود و تمام سطح آب را می پوشاند و با لوله های آبی که گاهی در پوشش های زمستانی استفاده می شود نگه داشته می شود. ضخامت روکش های به سبک پتوی خورشیدی متفاوت است. هرچه پوشش ضخیم تر باشد، بهتر میتواند دمای آب را گرم نگه دارد. قرقره پتوی خورشیدی نگهداری روکش را در صورت عدم استفاده آسان تر می کند.

روکش استخر

حلقه های خورشیدی شکل دیگری از پوشش هستند که در بالای آب نیز شناور هستند. در این حالت می توان از چندین حلقه در یک استخر برای پوشش سطح بیشتری استفاده کرد. اینها مساحت کمتری را نسبت به پتوها می پوشانند (مگر اینکه استخر شما گرد باشد و حلقه خورشیدی کاملاً متناسب با آن پیدا کنید)، بنابراین در جلوگیری از زباله و گرم نگه داشتن آب کمی موثر هستند. حلقه های خورشیدی قابل باد کردن هستند و برای شناور شدن در بالای آب به هوا نیاز دارند. مانند تشک بادی یا شناورهای دیگر استخر، آنها را با نیروی ریه یا تلمبه باد کنید. هم حلقه های خورشیدی و هم روکش های پتویی برای استفاده در فصل شنا طراحی شده اند. اینها پوشش های زمستانی نیستند و باید بعد از فصل شنا در یک منطقه خشک و دور از عناصر نگهداری شوند. برای محافظت از استخر در ماه هایی که برای شنا در فضای باز بسیار خنک هستند، به یک پوشش استخر زمستانی جداگانه نیاز دارید.

 پوشش های استخر زمستانی

 

روکش استخر در زمستان

پوشش زمستانی استخر، که اساساً یک برزنت شکوهمند است، آب استخر را تا حد امکان تمیز و بدون زباله در فصل خارج از فصل شنا نگه می دارد. همچنین به جلوگیری از تبخیر آب کمک می کند. مانند روکش های ایمنی، اینها هم به صورت مش تراوا یا یک ماده غیرقابل نفوذ و جامد هستند، اما هیچ محافظتی در برابر افتادن هر چیزی یا کسی در بالای پوشش ندارند. روکش استخر زمستانی به سبک مشبک هزینه کمتری نسبت به نسخه وینیل و غیر مشبک دارد. مش اجازه می دهد تا رطوبت از پوشش عبور کند. این بدان معنی است که هر برفی که روی پوشش جمع می شود در نهایت آب می شود و بخشی از آب استخر می شود. نکته منفی این است که آب استخر و احتمالاً خود استخر پس از نزدیک شدن به فصل شنا به تمیز کردن بسیار بیشتری نیاز خواهد داشت، زیرا آب در حال عبور از داخل، خاک و ذرات ریز زباله را حمل می کند.

روکش‌های جامد استخر زمستانی وینیل معمولاً چند سال کمتر از همتایان توری نفوذپذیر خود دوام می‌آورند حتی اگر قیمت بیشتری داشته باشند. آنها همچنین به پمپی در بالا برای از بین بردن آب جمع شده پس از باران های شدید یا هنگام ذوب شدن توده های برف نیاز دارند. از طرفی، آنها آب استخر را تمیزتر نگه می دارند و حتی به جلوگیری از نور خورشید که به رشد جلبک ها کمک می کند، کمک می کنند. این امر به ویژه در مورد برخی از پوشش های عایق که برای جلوگیری از نور خورشید و گرم نگه داشتن آب طراحی شده اند صادق است.

هنگامی که استخر را برای پایان فصل ببندید، پوشش زمستانی ارزان قیمت بهتر از عدم پوشش است، اما در بیشتر موارد بهترین انتخاب نیست. اگر استخر شما در یک منطقه حصارکشی نیست یا اگر کودکان یا حیوانات خانگی که در فضای باز پرسه می زنند در خانه شما زندگی می کنند، پوشش ایمنی گزینه بهتری است، حتی در زمستان. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که برف سنگین می‌بارد، پوششی را انتخاب کنید که حداقل کمی مشبک در اطراف خود داشته باشد تا برف ذوب شده از آن عبور کند. پوشش ایمنی بهترین انتخاب حتی با برف است. اگر کل حیاط در چندین اینچ برف پوشیده شده باشد، تشخیص اینکه استخر از کجا شروع و به کجا ختم می شود دشوار است، بنابراین حیوانات یا حتی افراد ممکن است به طور تصادفی روی آن راه بروند. پوشش ایمنی از موقعیت های بالقوه مضر جلوگیری می کند.

 روکش اتوماتیک استخر

پوشش‌های خودکار استخر از این نظر ایده‌آل هستند که «بستن» استخر بعد از هر جلسه شنا در هر روز آسان است، بنابراین آب استخر را از زباله‌ها دور نگه می‌دارد و مهمانان ناخواسته مانند حیات وحش محلی را در طول فصل شنای آزاد کمتر دعوت می‌کند.

نکته منفی این است که اینها یکی از گران ترین انواع روکش ها هستند که با توجه به تمام تجهیزاتی که برای کار با روکش باید نصب شوند، هزینه زیادی را تحمیل میکنند.

پوشش ایمنی با کیفیت متوسط که به صورت دستی کار می کند در مقایسه با آن قیمت کمتری دارد. روکش اتوماتیک نیاز به برق دارد، زیرا دارای مکانیزم محرکی است که توسط یک موتور نیرو می گیرد تا هر روز درپوش را باز و بسته کند. نصب خطوط برق و مونتاژ پوشش تمام اتوماتیک در اکثر موارد یک پروژه برای یک تکنسین حرفه ای است. عملکرد یک کاور اتوماتیک با چرخاندن یک کلید، فشار دادن سوئیچ یا دکمه یا استفاده از صفحه کلید رمزگذاری شده انجام می شود. همانند درب بازکن های گاراژ، ابزار عملکرد پوشش استخر را می توان برای اهداف ایمنی و امنیتی تنظیم کرد تا هیچ کاربر غیرمجاز (یا کودک) نتواند پس از بسته شدن درب استخر را باز کند.

هر دو روکش استخر دستی و اتوماتیک گزینه های مواد مشابهی مانند مش یا وینیل را ارائه می دهند، به استثنای پوشش های مختلف استخر خورشیدی شناور. در غیر این صورت، تنها تفاوت واقعی، ابزاری است که با آن روکش ها روی استخر کار می کنند و محکم می شوند. اگر استخر شما بزرگ است، مثلاً بیشتر از 6 در 10 متر، بهترین روکش استخر خودکار است، زیرا روکش‌هایی با این اندازه که به صورت دستی کار می‌کنند بسیار حجیم هستند، حتی از نوع دستی که از طریق میل لنگ دستی روی یک قرقره می‌پیچد. از طرفی، در صورتی که خود روکش را دوست داشته باشید اما از کار کردن هر روز آن خسته شوید، بسیاری از روکش‌های دستی استخر را می‌توان به انواع اتوماتیک تبدیل کرد.

روکش های عرشه نورد یا کشویی


روکش متحرک استخر


در انتهای همه گزینه های پوشش استخر شنا، روکش عرشه متحرک رول یا کشویی است. این نوع پوشش یک عرشه واقعی است که کل استخر را می پوشاند. استخر  با عرشه/پوشش روی آن قابل مشاهده نخواهد بود، بنابراین هیچ احتمالی وجود ندارد که کسی یا چیزی در آن بیفتد. هنگام باز کردن استخر، عرشه به یک طرف یا دو طرف مانور می‌دهد. برخی از مدل ها در واقع دو تکه هستند که به طرف مقابل استخر باز می شوند. برخی دیگر دارای قطعاتی هستند که در زیر یکدیگر به صورت کشویی قرار میگیرند
یا در صورت عدم استفاده از حصار یا دیوار بالا می روند. مستحکم ترین عرشه نورد بسیار شبیه هر عرشه است و می تواند از مبلمان پاسیو و صندلی های استراحت کنار استخر پشتیبانی کند.
روکش های عرشه کشویی و رولینگ برای استخرهای کوچک تا متوسط بهترین هستند، زیرا بسیار گران هستند و اکثر آنها وقتی استخر باز است، مساحت زیادی را اشغال می کنند. این نوع پوشش به راحتی می تواند به اندازه نصب خود استخر هزینه داشته باشد.

پوشش متحرک استخر

کاور متحرک استخر