گریل استخر

گریل استخر ( درپوش کانال آبروی دور استخر ) شبکه ای است معمولا از جنس پلاستیک که روی کانال آبروی دور استخر نصب میگردد.

گریل استخر در استخر های سرریز بخشی از سیستم تصفیه است که جهت جمع آوری آب سطح استخر و انتقال آن به دستگاه تصفیه مورد استفاده قرار میگیرد.

همچنین در استخر هایی که با سیستم اسکیمر کار میکنند نصب گریل استخر به منظور جمع آوری آب محوطه استخر و انتقال آن به فاضلاب صورت میگیرد.

کاربرد این نوع گریل ها و شبکه های جمع آوری آب محدود به استخر ها نبوده و در سایر بخش های ساختمانها مانند محوطه پارکینگ روف گاردن همچنین در کارخانه های مواد خوراکی و صنعتی کاربرد دارد.

طریقه نصب گریل استخر بدین صورت است که ابتدا کانال مورد نظر را با توجه به عرض و دبی مورد نیاز ساخته آبندی کانال را به درستی انجام داده و جهت طول عمر بالا داخل آن را سرامیک میکنند. ساخت کانال باید به صورتی باشد که در هر ضلع استخر دارای کفشور جمع آوری آب بوده و  در کف کانال به سمت کفشور شیب مناسبی داشته باشد. البته جهت مکانهایی که دایما در معرض آب نبوده و آببندی خاصی مد نظر نظرمان نباشد ( مانند محوطه پارکینگ )میتوان از کانالهای پلاستیکی آماده استفاده کرد.

گریل های تولیدی دریاچه آبی با بالاترین کیفیت تولید شده و قابل نصب در کانالهای مستقیم و منحنی می باشد

توصیه میشود که قبل از احداث کانال گریل مورد نظر خود را انتخاب کرده و نمونه دریافت دارید

گریل استخر

گریل های استخر دو پیم دریاچه آبی قابلیت نصب به صورت دایره ای و دور جکوزی را به خوبی دارا می باشند

با توجه به متریال مرغوب مورد استفاده در ساخت گریل درجه یک تحمل وزن بالایی را داشته و علاوه بر نصب در آب روی استخر های سرپوشیده و روباز قابلیت نصب در مکانهای صنعتی و پارکینگ را دارا میباشد

تعداد پیم در گریل ها (که به غلط در برخی از سایتها به ستون نیز نامگذاری شده ) ارتباطی به افزودن مقاومت گریل نداشته و بلعکس در گریل های

سه پیم موجب مقاومت کمتر گریل می گردد. دلیل این امر این است که نیرویی که به گریل وارد می گردد به صورت عمودی بوده و

نیروی وارده موجب کشش در بدنه گریل شده که این نیرو در مرکز گریل قویتر است و موجب شکست گریل های سه پیم از پیم وسط میگردد.

گریل استخر